Відповідно до чинного законодавства багатодітна сім’я має право на наступні пільги:
1. 50 % знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю) (відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей").
2. 50 % знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю (відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей").
3. 50 % знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення (відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей").
4. 50 % вартості абонентної плати від затверджених тарифів за користування квартирним телефоном, позачергове встановлення квартирних телефонів (відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей").
5. При оплаті електроенергії - незалежно від обсягів споживання електроенергії тарифи не змінюються (постанова Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.03.2011 № 343 «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та затвердження змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам»).
6. Безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів для дітей з багатодітних сімей (відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей").
7. Щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування – для дітей з багатодітних родин (відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей").
8. Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація – для дітей з багатодітних родин (відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей").
9. Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання – для дітей з багатодітних родин (відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей").
10. Адресна безготівкова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, якщо плата за житлово-комунальні послуги перевищує 15 % середньомісячного сукупного доходу родини (відповідно до Положення про призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995№ 848, за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України).
11. Звільнення від плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей, якщо розмір коштів, що припадають на одного члена сім’ї на місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.1992 № 374 "Про плату за навчання у державних школах естетичного виховання дітей").
12. Знижка 50 % плати за перебування та харчування дітей з багатодітних сімей у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, а сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких нижче гарантованого мінімуму у розрахунку на одну особу, взагалі звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладах").
13. Зменшення суми загального місячного оподаткування доходу (заробітної плати) на суму податкової соціальної пільги (відповідно до Закону України "Про податок з доходів з фізичних осіб").
14. Зарахування непрацюючим матерям до безперервного стажу роботи при обчисленні допомоги з тимчасової непрацездатності періоду по догляду трьох і більше дітей до 16 років (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.1992 № 521 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту багатодітних сімей").
15. Надання щорічної додаткової відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів жінкам, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів (стаття 19 Закону України "Про відпустки").
16. Перевага в отриманні пільгового державного кредиту для здобуття дітьми вищої освіти (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2003 № 913 "Про затвердження Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти").
17. Щомісячна матеріальна допомога малозабезпеченим родинам, які мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї (відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям").
18. Безоплатні обіди у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей з малозабезпечених родин (при отриманні допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям").
19. Першочергове надання приміщення багатодітним сім'ям, одиноким матерям, сім'ям, що виховують дітей-інвалідів, сім'ям при народженні близнят (відповідно до Житлового кодексу України).
Крім цього, у місті Києві багатодітним сім'ям надається наступна допомога:
- безкоштовні запрошення для дітей на новорічні та різдвяні свята;
- безкоштовне відвідування музеїв учнями загальноосвітніх шкіл, в тому числі і з багатодітних сімей, що знаходяться в комунальній власності м. Києва (відповідно до Загальноміської комплексної програми "Сім'я, діти, молодь міста Києва. 2009-2011", затвердженої рішенням Київради від 19.02.2009 № 58/1113);
- безкоштовний проїзд для школярів усіма видами громадського транспорту (окрім таксі та маршрутного таксі) при наявності учнівського квитка (відповідно до рішення Київради від 25.12.2008 № 1043/1043);
- однин із батьків багатодітної сім'ї має право безоплатного проїзду в метрополітені на підставі посвідчення батьків багатодітної сім’ї (рішення Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 19/5406 «Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки»);
- безкоштовна стоматологічна допомога для матерів (батьків) багатодітних сімей, які виховують 3-х і більше неповнолітніх дітей, незалежно від середньомісячного сукупного доходу в КП "Київська міська стоматологічна поліклініка" – запис за тел. 484-01-58, 502-31-18 в будні дні з 9:00 до 19:00. Для отримання талону на безкоштовне обслуговування при собі мати паспорт та направлення від органу соціального захисту (відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 26.06.2009 № 748 "Про затвердження Положення про порядок надання стоматологічної допомоги соціально-незахищеним верствам населення в КП "Київська міська стоматологічна поліклініка");
- одноразова матеріальна допомога від голови районної в місті Києві державної адміністрації - за письмовим зверненням до голови району із зазначенням конкретної проблеми, вирішення якої потребує матеріальної допомоги;
- безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку для дітей з багатодітних родин.
З 01 січня 2012 року, відповідно до абзацу 11 статті 1 Закону України „Про охорону дитинства”, набрала чинності норма щодо включення до складу багатодітної сім'ї дітей, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23років. Ця норма є підставою для продовження строку дії посвідчення батьків та видачі чи продовження строку дії посвідчення особам віком від 18-23 років, який встановлюється окремо для кожної багатодітної сім'ї.
У випадку, якщо термін дії посвідчення сім’ї закінчується, для продовження терміну дії наявних посвідчень багатодітній родині потрібно подати до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту такі документи:
копію 1, 2, 10, 11 сторінок паспорта дитини, яка навчається;
довідку з навчального закладу дитини про навчання за денною формою.
Особа з багатодітної сім’ї віком від 18 до 23 років, яка навчається за денною формою навчання, але одружена або має дитину, відповідно до п.1 ст.35 Цивільного кодексу України, набуває повної цивільної дієздатності, тобто втрачає статус дитини.