Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини

07-11-2017 Пенсійний фонд інформує
Пенсійний фонд інформує

Чи ураховується до страхового стажу період отримання матеріальної допомоги по безробіттю, що призначалась відповідно до частини 1 статті 31 Закону України від 01.03.1991 р. № 803-XII «Про зайнятість населення», яку особа отримувала  з лютого 2001 року по березень 2004 року?

Статтею 24 Закону України  від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

При цьому, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004 р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Статтею 56 Закону України від 5.11.1991 р. № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що до стажу роботи зараховується також період  одержання допомоги по безробіттю. Зарахування до стажу періоду отримання матеріальної допомоги не передбачено.

Тож, підстави для зарахування до страхового стажу періоду отримання матеріальної допомоги до 01.01.2004 р. відсутні.

Статтею  24 Закону № 1058 передбачено, що період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

Частиною 1 статті 31 Закону України від 01.03.1991 р. № 803-XII «Про зайнятість населення», що діяла на час призначення особі  матеріальної допомоги, було передбачено виплату матеріальної  допомоги  по  безробіттю за умови, що середньомісячний сукупний доход на члена сім'ї не перевищує встановленого законодавством неоподатковуваного  мінімуму  доходів громадян. Таку матеріальну допомогу виплачували після  закінчення  строку  виплати допомоги по безробіттю.

Врахування до страхового стажу періоду, коли особа отримувала матеріальну допомогу, яка призначалася відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про зайнятість населення», Законом № 1058, не передбачено.

З урахуванням вищезазначеного,  підстави для зарахування до страхового стажу періоду отримання особою вказаної матеріальної допомоги як до 01.01.2004 р. так і після зазначеної дати відсутні.

 

Гарячі телефонні лінії Правобережного об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві:

244-78-11 в Солом’янському районі.;

200-89-84 в Голосіївському районі;

273-51-51 в Святошинському районі.

Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений