Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини

05-02-2018 Інформація про щеплення від дифтерії
Інформація про щеплення від дифтерії

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвиткові небезпечних ускладнень − вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих (кожні 10 років). Медичний огляд лікаря перед щепленням є обов’язковим.

У Комунальних некомерційних підприємствах «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» та «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Солом’янського району м. Києва працюють кабінети щеплень:

для дитячого населення: вул. Стражеска, 6-а (каб. 206), вул. Левка Мацієвича (Соціалістична), 12 (каб.18),

для дорослого населення: просп. Комарова, 3 (каб.109), вул. Єреванська, 6 (каб. 108).

Дифтерія − це інфекційне захворювання, що провокується впливом токсину специфічної бактерії, передача якої (зараження) здійснюється повітряно-крапельним шляхом. Дифтерія, симптоми якої полягають у активації запального процесу переважно в області носоглотки і ротоглотки, характеризується також супутніми проявами у вигляді загальної. Утворюються щільні плівки, від якими виявляються виразки і некроз тканин. Якщо вчасно не ввести сироватку, смертність становить 70 випадків із 100.

Вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих – єдиний дієвий спосіб захиститися від дифтерії.  

Щеплення для профілактики дифтерії, правця та кашлюку проводяться за віком: у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення) та у 18 місяців (четверте щеплення). Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (далі − АаКДП), так і з цільноклітинним (далі − АКДП) кашлюковим компонентом. Перенесений кашлюк в анамнезі не є протипоказанням до вакцинації проти цієї хвороби. Щеплення проти кашлюку проводиться дітям до 6 років 11 місяців 29 днів. Ревакцинацію проти дифтерії та правця у 6 років проводять анатоксином дифтерійно-правцевим (далі − АДП), наступну у 16 років - анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену (далі − АДП-М). Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказаннями, які раніше були щеплені, проводять АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.

Екстрена профілактика правця не впливає на проведення планової імунізації.

Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, однак ризик померти від дифтерії значно вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість у місці ін’єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище.

Дітям, старшим 7 років, та дорослим, які раніше не були щеплені або не мають даних щодо вакцинації, проводять щеплення АДП-М триразово.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвиткові небезпечних ускладнень − вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).

Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений