Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Правова сторінка

09-02-2016 «Реформи в юстиції: крок в майбутнє»
«Реформи в юстиції: крок в майбутнє»

Одним із важливих етапів у формуванні європейських стандартів в Україні є реформування системи юстиції. На шляху до вдосконалення у 2015 р. Президентом була затверджена стратегія сталого розвитку «Україна – 2020». В даній стратегії закріплені положення щодо спрощення функціонування бізнесу, залучення інвестицій, як іноземних так і вітчизняних, забезпечення економічного розвитку тощо. Проте для забезпечення даної стратегії необхідні ряд змін саме в структурі та процесі роботи органів юстиції.

Актуальність змін в системі органів юстиції зумовлена великим обсягом сфер впливу та здійсненням юрисдикційних операцій, направлених на встановлення прав, обов’язків та інтересів громадян, громадських організацій та суб’єктів підприємницької діяльності.

Своєчасність даної реформи актуальна як ніколи, оскільки на сьогодні в Україні сфера корупції, яка повинна бути повністю знищена, та відсутність належного фінансово-матеріального забезпечення системи сповільнюють рух держави до встановлення правової системи європейського зразка.

Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.2015 р. № 17 «Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» ліквідовано Державну реєстраційну службу та Державну виконавчу службу, покладено на Міністерство юстиції завдання і функції з реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), з питань державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, договорів комерційної концесії (субконцесії), з питань реєстрації (легалізації) об`єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності.

Ліквідація Державної реєстраційної служби та Державної виконавчої служби дасть громадянам спрощення системи, відсутність черг та хабарів, якісний сервіс надання послуг. Частина функцій цих служб будуть передані Міністерству юстиції України, місцевим органам влади та приватним суб’єктам. Кошти, вилучені за надання послуг, будуть передані до місцевих бюджетів, тобто місцеві органи отримають додатковий фінансовий ресурс.

Що стосується виконання рішень судів, то Міністерство юстиції має на меті залучення  до виконання приватних суб’єктів, що спростить і поліпшить роботу у напрямку виконання рішень судів, скоротить витрати на виконавчу службу, забезпечить нові робочі місця для бажаючих працювати приватними виконавцями.

Також варто зазначити, що при Міністерстві юстиції створено Кадрову комісію, яка буде реалізовувати нову якісну кадрову політику з відбору професійних працівників.

В планах змін також реформування системи доступу до професії нотаріуса та запровадження анонімного тестування, створення електронного нотаріального архіву.

При системних проявах корупції відповідальність буде спільна, тобто нести її будуть як керівник так і співробітники, з наслідками звільнення та зміни керівництва.

Крім того, чекає реформування і пенітенціарна система, суть якого полягає в гуманних умовах тримання ув’язнених, забезпечення ув’язненим громадянам повернення після закінчення строку до нормального життя.

Отже, реформи в Міністерстві юстиції є невід’ємним кроком на шляху до забезпечення прав громадян, дотримання законів України та надання якісних послуг органами юстиції.

Одним із важливих етапів у формуванні європейських стандартів в Україні є реформування системи юстиції
Вся інформація

Корупція має бути помічена