Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Правова сторінка

04-09-2014 Стоп насильство
Стоп насильство

Відповідно до Закону «Про попередження насильства в сім'ї» насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним (шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування) чи економічним (умисне позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я).

Пам'ятай: ти маєш право на особисті почуття, друзів, думки, секрети. Забезпечити їжею, одягом, навчити доглядати за собою, піклуватися про тебе у разі хвороби - обов'язок дорослих. Із твоєю любов'ю до матері (батька) мають рахуватися, навіть якщо родина неповна чи ти живеш із вітчимом (мачухою). Ніхто не повинен тебе гнобити - ні рідні батьки, ні опікуни.

Не поспішай втекти з дому, не шукай способу помститися, а тим більше - вкоротити собі віку. Якщо вважаєш, що вкоротити собі віку. Якщо вважаєш, що саме твій випадок - класичний зразок насильства, то обов'язково звертайся по допомогу.

Першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення. Кожен, хто потерпає від насильства має сказати "Ні!" насильству у власній родині Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас! Ви маєте право на безпечне життя без знущань та страху!

Якщо залишатися вдома небезпечно і це загрожує Вашому здоров'ю та життю, Ви можете звернутися у:

Відділ у справах сім 7 молоді та спорту Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації До його компетенції входить:

- прийом та розгляд заяв про вчинення насильства в сім'ї або реальну загрозу його вчинення,

- повідомлення про вчинення насильства в сім'ї або реальну загрозу його вчинення територіальному органу внутрішніх справ,

- відвідування заявника і складання відповідного акту обстеження, -проведення роз'яснювальної роботи серед населення,

- при необхідності направка жертв насильства в сім'ї до спеціалізованих установ,

Районний центр соціальних служб для сім% дітей та молоді

- приймає інформацію про випадки насильства в сім'ї або його загрозу,

- надає особам, що постраждали від насильства, термінову психологічну, та інформаційну допомогу,

- здійснює соціальне інспектування неблагополучних сімей.

Службу у справах дітей Солом 'янської районної в місті Києві державної адміністрації (у разі, коли дитина зазнала жорстокого поводження з боку дорослих)

До компетенції служби входить:

- направлення дитини для обстеження стану її здоров'я до установ охорони здоров'я з метою надання неповнолітньому необхідної медичної допомоги,

- вирішення питання щодо тимчасового вилучення дитини з середовища, де вона зазнала жорстокого поводження, та подальшого її влаштування,

- надання соціально-психологічної допомоги дитині, яка зазнала жорстокого поводження з боку дорослих,

- в разі потреби представляє інтереси дитини в судових органах

Якщо ж необхідно терміново припинити насильство, ви можете зателефонувати в міліцію - «102».

Органи внутрішніх справ проводять роз'яснювальну роботу в сім'ях, в яких вчинено насильство в сім'ї повідомляють членів сім'ї про права,заходи та послуги, якими вони можуть скористатися, та передбачену законодавством відповідальність

Солом'янське районне управління юстиції у м. Києві

Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений