Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Правова сторінка

16-09-2014 ЗАГС – минуле, теперішнє, майбутнє…
ЗАГС – минуле, теперішнє, майбутнє…

Перші відомості про акти цивільного стану відповідно до інформації довідково-пошукового матеріалу з сектору архівної роботи відділу реєстрації актів громадянського стану Київського міського управління юстиції свідчать про наявність з 1920 по 1943 роки п’яти районів міста, а саме: Дарницький, Жовтневий, Печерський, Подільський, Старокиївський. Назви відділів ЗАГС змінювались. Жовтневий ЗАГС був Бульварним, Либідським, Молотовським, Рахівським, Шулявським, тепер Солом’янський. Залізничний ЗАГС був Чоколівським, тепер Солом’янський.

Відділ ЗАГС Жовтневого району м. Києва знаходився на проспекті Перемоги, 61. Коли ця територія відійшла до Радянського району, було надано приміщення для відділу за адресою бульвар Івана Лепсе 1/28, де і знаходиться до теперішнього часу.

У жовтні 2001 року змінився адміністративно-територіальний поділ районів міста Києва, Залізничний і Жовтневий райони об’єднали в один -  Солом’янський.

Фото 1: Будівництво приміщення, бульвар Івана Лепсе 1/28

Фото 2: Будівництво приміщення, бульвар Івана Лепсе 1/28

Фото 3: приміщення відділу сьогодні

Фото 4: Зал урочисті

На початку семидесятих років була створена комісія по вивченню і впровадженню нових громадянських свят і обрядів УРСР. Ця комісія створила форму обрядів, зразки сценаріїв обрядових церемоній, які забезпечували урочистість реєстрації шлюбу та народження дитини.

Здійснення обрядів покладалось на органи ЗАГСу. Завідуючий відділом ЗАГСу організував роботу всіх служб, які були причетні до обрядового обслуговування населення, подавав методичну допомогу виконавцям обряду свого району. Він повинен був мати достатні знання і досвід, щоб самому проводити обряди на високому художньому рівні . При проведені обряду використовувався  вічний вогонь – як символ передачі життя молодим. Вогонь неодмінно був присутній як обов’язковий символ весільної урочистості.  В обряді «Одруження»  використовувались і інші символи та атрибути (Книга «Літопис сім’ї», весільний рушник, весільні обручки, весільні келихи. В обряді «Народження» було рекомендовано сімейну зірочку або п’ятикутний пам’ятний знак.

Фото 5: Нагрудний знак виконавця обряду, пам’ятний знак для новонародженого

До теперішнього часу з весільних атрибутів залишились: весільний рушник, (хліб, сіль на рушнику), весільні обручки – символ вірності, єдності, весільні келихи.

Перші відомості про акти цивільного стануПерші відомості про акти цивільного стануПерші відомості про акти цивільного стануПерші відомості про акти цивільного стануПерші відомості про акти цивільного стану
Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений