Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Правова сторінка

27-10-2014 Порядок сплати або стягнення аліментів
Порядок сплати або стягнення аліментів

Добровільний порядок сплати аліментів не виключає права стягувача аліментів у будь-який час звернутися  з  заявою  про стягнення аліментів до суду.

Власник або  уповноважений ним орган щомісяця відраховує аліменти з заробітної плати (пенсії, допомоги, стипендії та ін.) платника аліментів на підставі його письмової заяви і виплачує або переказує їх особі, вказаній у заяві, не  пізніше триденного строку з дня, встановленого для виплати заробітної плати,  пенсії, стипендії  та  інших  сум.  У  той  же  строк виплачуються або переказуються аліменти, стягувані на  підставі  рішення  суду  або постанови народного судді.

При переході громадянина, з якого відраховуються аліменти за заявою, на іншу роботу або зміни ним місця проживання відрахування аліментів  провадиться на підставі  знову  поданої  ним   заяви.

Заборгованість  за час несплати аліментів у цих випадках може бути відрахована з боржника за його заявою або стягнута в  судовому порядку.

Відрахування аліментів на підставі заяви особи, яка виявила бажання  добровільно  платити аліменти, може провадитись і у випадках, коли загальна сума,  яка  підлягає відрахуванню на підставі заяви і виконавчих документів, перевищує половину належних боржникові заробітної плати і прирівняних до неї платежів та видач, а також коли з боржника стягуються за рішенням суду  або  постановою  народного  судді  аліменти на дітей від іншої матері.

При виїзді громадянина, який зобов'язаний сплачувати аліменти, за кордон на постійне  місце  проживання в держави, з якими Україна не має  договорів  про  надання  правової  допомоги, стягнення аліментів провадиться в порядку, визначеному  Кабінетом Міністрів України.

Солом’янське районне управління юстиції у м. Києві

Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений