Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Громадянське суспільство і влада

08-11-2016 Сприяння виконанню Гельсінських угод
Сприяння виконанню Гельсінських угод

9 листопада 2016 року виповнюється 40 років з дня створення першої української правозахисної організації – Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Протягом 1976-1986 років Українська Громадська Група, за оцінкою істориків, здійснила революційний переворот у свідомості населення України. Діючи в рамках радянських законів і зазначаючи за це переслідувань, її члени продемонстрували перед усім світом, що власне комуністична влада, а не громадяни, є порушником законів. Вперше від початку 20-х років ХХ століття у суспільстві з’явилася незалежна громадська думка та організація, яка стала провісником громадянського суспільства.

Уряд затвердив план заходів з відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Передбачається, що у рамках відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод органами виконавчої влади спільно з інститутами громадянського суспільства будуть проведені урочисті, інформаційні та освітні заходи. Крім того планується виготовлення та поширення науково-популярних видань, проведення тематичних виставок архівних документів та світлин, пов'язаних з громадсько-політичною та правозахисною діяльністю Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод тощо.

(http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249215937)

З метою відзначення на належному рівні 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконання Гельсінських угод у навчальних закладах Солом'янського району реалізуються:

- виховні бесіди;

- прес-інформації «Духовні зв’язки поколінь», «Роль та значення діяльності Української Громадської Групи в історії України»;

- виставки тематичної наукової літератури в бібліотеках навчальних закладів;

- вивчення питань діяльності правозахисної організації Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод учнями 10 класів за програмою з історії України.

У бібліотечних закладах Солом`янського району відбудуться:

- 8 листопада – інформ-реліз «Дисиденти – правозахисники майбутнього!» (бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя);

- 8 листопада – актуальний перегляд «Розстріляне відродження» (бібліотека ім. В. Чкалова);

- 9 листопада – історичний ракурс «На зламі епох: Українська Гельсінська Група» (Центральна районна бібліотека ім. Ф. Достоєвського);

- 9 листопада – публічна дискусія «Злочин без кари та кара без злочину!» (бібліотека ім. М. Реріха);

- 9 листопада – історичний екскурс «Інакодумці «особливого» режиму!» (Бібліотека сімейного читання ім О. Гончара);

- 9 листопада – тематична викладка «Неугодні. Українській Гельсінській Групі – 40 років!» (бібліотека ім. М. Бажана).

Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений