Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Громадянське суспільство і влада

18-01-2017 День Соборності України
День Соборності  України

День Соборності — свято України, яке відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Саме 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об'єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну. Ним стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України  від 21 січня 1999 року № 42/99 «Про День соборності України».

З міським планом заходів з нагоди святкування Дня Соборності України, до складу якого також входить відповідний план заходів Солом’янського району міста, можна ознайомитись за посиланням:

http://dsk.kievcity.gov.ua/content/den-sobornosti-ukrainy-kyiv-2017.html#a7.

Так, у Солом’янському районі м. Києва протягом січня 2017 року для мешканців району та гостей міста Києва заплановано організацію та проведення різноманітних інформаційно-просвітницьких та культурно-масових заходів, а саме: Центральною бібліотечною системою - загальносистемний день інформації, години історії, історично-патріотичні уроки, тематичні виставки; вищими навчальними закладами I-IV рівня акредитації та професійно-навчальними закладами - інформаційно – пізнавальні та виховні години;  підлітковими клубами за місцем проживання - круглі столи, виставки дитячих робіт, турнір з рукопашного бою; загальноосвітніми навчальними закладами - виховні години та прес-інформації, бесіди та відкриті уроки, конкурси малюнків та стіннівок, усний журнал та виставки тематичної  літератури тощо.


Додаток: plan_soborn2017.pdf

Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений