Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Громадянське суспільство і влада

05-10-2015 Ініціатива Інституту світової політики, Київської міської ініціативи «Бульвар Вацлава Гавела»
Ініціатива Інституту світової політики, Київської міської ініціативи «Бульвар Вацлава Гавела»

4 жовтня 2015 року у приміщенні конференц-зали UBI-hall за адресою: вул. Василенка, 7, за ініціативи Інституту світової політики, Київської міської ініціативи «Бульвар Вацлава Гавела»  та підтримки посольства Чехії, Чеського центру у місті Києві проведено публічну дискусію на тему: «Іван Лепсе VS Вацлав Гавел: комуніст і антикомуніст». Участь у заході брали представники Київської міської державної адміністрації та Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації.

Під час дискусії, ведучим якої був координатор проекту – мешканець бульвару імені Івана Лепсе, громадський діяч Зорян Кісь, розглядались питання щодо перейменування вулиць міста Києва в рамках Закону про декомунізацію. Зокрема було запропоновано перейменувати бульвар імені Івана Лепсе на бульвар Вацлава Гавела. Присутні мали можливість ознайомитись з життєвим шляхом Вацлава Гавела, переглянувши два документальні фільми та прослухавши цікаві  виступи заступника посла Чеської Республіки в Україні пана Павела Бучека, журналіста - розслідувача та стипендіатки імені Вацлава Гавела на 2013-2014 академічний рік (спільна програма «Радіо Свобода» та МЗС Чеської Республіки) Наталії Седлецької,  представників телевізійних каналів «Перший» та  «1+1».

Представник Інституту світової політики Дарія Гайдай, підтримуючи ініціативу перейменування бульвару імені Івана Лепсе на бульвар Вацлава Гавела, зазначила: «Увічнення пам’яті людей з-за кордону, які підтримували Україну в боротьбі за незалежність та  євростандарти - це вираз поваги до Європи».

 

Довідково.

Вацлав Гавел (5 жовтня 1936, Прага, Чехія — 18 грудня 2011, Градечек) — чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст.

Він був дев'ятим та останнім президентом Чехословаччини (1989–1992) а також першим президентом Чехії (1993–2003).

Вацлав Гавел працював у 60-х роках 20-го століття в театрі Divadlo Na zábradlí (Театр «На поручнях»), де він став відомим завдяки п'єсам "Святкування у садочку" (1963) та "Зауваження" (1965). У часі Празької весни був залучений до політичних дебатів і закликав введення демократичного суспільства. Після жорстокого придушення реформ військовим вторгненням країнами Варшавського договору 1955 був покараний забороною на публікацію і став одним із найвідоміших дисидентів, критиків наступного режиму нормалізації. Він захищав права політичних в'язнів і став співзасновником і одним з перших спікерів громадянської ініціативи із захисту прав людини Хартії 77. Тим він зміцнив свій міжнародний престиж, але це йому принесло також близько п'яти років позбавлення волі. У цей час, серед інших п'єс, була також написані впливові есеї, такі як «Сила безсилих»(чеськ. Moc bezmocných)(1978).

Після початку Оксамитової революції в листопаді 1989 року Вацлав Гавел став одним із засновників антикомуністичного руху Громадянський форум і як його кандидат, був 29 грудня 1989 обраний президентом Чехословаччини. Підтримував спрямовування країни до парламентської демократії і політичних структур західної цивілізації, в 1992 році, однак, він не зміг запобігти розпаду Чехословаччини. З 1993 року був два терміни президентом Чеської Республіки, яку вивів з членства у Варшавськім договорі та привів до НАТО. Наполягав на вступі Чеської Республіки до Європейського Союзу.

Як письменник Вацлав Гавел, всесвітньо відомий за його драми в дусі театру абсурду, де крім усього іншого, цікавився такими темами як влада, бюрократія та мова, а також своїми есеями. У нарисах і листах з в'язниці, поряд з політичним аналізом цікавився філософськими питанням свободи, влади, моралі і трансцендентністю. Вацлав Гавел також, присвятив себе експериментальній поезії; Збірник «Anticodes», містить вірші, написані в основному в 60 років.

Солом’янцям запропоновано долучитись до ініціативи перейменування бульвару імені Івана Лепсе на бульвар Вацлава Гавела
Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений