Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Допомога громадянам зі східних областей та АР Крим

21-08-2015 Семінар для вимушених переселенців
Семінар для вимушених переселенців

20 серпня представниками управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (далі управління) та Солом’янського районного центру зайнятості (далі центр) в приміщенні центру, було проведено семінар, присвячений актуальним питанням призначення (перерахунку, переведення в т.ч. із зони проведення антитерористичної операції) пенсії вимушеним переселенцям, а також перспективам запровадження накопичувальної пенсійної системи та наданні управлінням електронних послуг. 

На семінарі, після вступного слова, провідний фахівець профоріентації відділу активної підтримки безробітних центру Волкотруб Олена Остапівна надала слово головному спеціалісту відділу обслуговування та розгляду звернень громадян – Хамулі Олені Юріївні, яка розповіла присутнім про зміни в пенсійному законодавстві, що відбулись з 01 січня та 01 квітня 2015 року, про формування пакету документів та особливості призначення (перерахунку, переведення в т.ч. із зони проведення антитерористичної операції) пенсії.

Головний спеціаліст відділу організаційно-інформаційної роботи – Зазірська Олена Сергіївна ознайомила слухачів семінару з перспективами запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій, можливістю користування електронними послугами, що надаються Пенсійним фондом України, перевагами користування web-порталом (portal.pfu.gov.ua) та можливістю одержання консультацій за допомогою Skype-зв’язку.

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій”.

Метою пенсійної реформи є розбудова багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи, що дозволить виплачувати пенсії з трьох різних джерел: солідарної системи, накопичувальної системи та системи недержавного пенсійного забезпечення.

Пенсійна реформа передбачає повне скасування з 1 січня 2016 року спеціальних пенсій і запуск з 1 січня 2017 року накопичувальної системи пенсійного страхування. Обов'язкове пенсійне накопичення діятиме для громадян молодших за 35 років, але особи 35-55 років зможуть на добровільній основі брати в ньому участь. Ставка внеску в систему поступово зростатиме і на початковому етапі в 2017 році становитиме 2%, а до 2022 року зросте до 7%.

Вся інформація

Корупція має бути помічена