Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Пояснює фахівець

14-01-2020 Для чого потрібні ПІН та ПАК коди до паспорта громадянина України в формі ID-картки
Для чого потрібні ПІН та ПАК коди до паспорта громадянина України в формі ID-картки

Паспорт громадянина України у формі ID-картки є документом, який посвідчує особу та підтверджує громадянство на території України. Його основною перевагою є високий рівень захисту. Завдяки імплантованому електронному безконтактному носію (чіпу), який містить персональні та біометричні дані власника ID-картки, її на сьогоднішній день неможливо підробити чи скопіювати.

До безконтактного електронного носія (чіпа) вноситься інформація, яка зазначена на лицьовому та зворотному боці паспорта, біометричні дані, параметри особи (відцифрований образ обличчя, відцифрований підпис особи), а також дані щодо забезпечення захисту інформації, що внесена на безконтактний електронний носій, відповідно до вимог Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”.

Також, до безконтактного електронного носія вноситься додаткова змінна інформація, передбачена Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”.

Завдяки імплантованому електронному безконтактному носію паспорт надійно захищений від підроблення та копіювання і є одним з кращих за якістю серед біометричних паспортів у багатьох країнах світу.

З метою захисту даних, що містяться на безконтактному електронному носії, від несанкціонованого доступу сторонніх осіб, під час видачі паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, забезпечується обов’язкова зміна PIN-кодів (PIN-1 та PIN-2) та PUK-кодів (PUK-1 та PUK-2), встановлених за замовчуванням.

Під час отримання ID-картки власнику необхідно самостійно ввести цифрові комбінації – персональні ідентифікаційні номери (ПІН1 і ПІН2) та персональні авторизаційні коди (ПАК1 і ПАК2), а надалі – забезпечити конфіденційне зберігання цієї інформації.

PIN-коди (PIN-1 та PIN-2) – персональні ідентифікаційні номери, які складаються з 4-х цифр, які власник ID-картки обирає самостійно.

PIN-1 Дозволяє зчитування інформації на чіпі ID-картки та внесення додаткової змінної інформації

PIN-2 Призначений для зчитування інформації та внесення змін  до захищених груп даних чіпа ID-картки, накладення електронного цифрового підпису.

PUK-коди (PUK-1 та PUK-2) - персональні авторизаційні коди, які складаються з 8-ми цифр, які власник ID-картки обирає самостійно.

PUK-1 Використовується для розблокування доступу до чіпа ID-картки, (у разі втрати PIN-1).

PUK-2 Використовується для розблокування доступу до чіпа ID-картки, (у разі втрати PIN-2).

Для введення  цифрової комбінації PIN-кодів (PIN-1 та PIN-2) дається 3 спроби, для PUK-коди (PUK-1 та PUK-2) – 10, далі доступ до безконтактного електронного носія  (чіпа) блокується.

У разі блокування чіпу паспорт не втрачає чинності і може використовуватися протягом терміну дії, але без можливості здійснення операцій зчитування/внесення змін до інформації, яка міститься на безконтактному електронному носії. В іншому випадку треба буде оформляти новий паспорт.

Значення  цифрових комбінацій не повинні розголошуватися стороннім особам.

Вказані цифрові комбінації відомі лише власнику паспорта, вони не зберігаються жодними системами міграційної служби, а містяться лише на безконтактному електронному носії (чіпі) ID-картки.

Вся інформація

Корупція має бути помічена