Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Пояснює фахівець

14-02-2020 Технічний паспорт на об’єкт нерухомості
Технічний паспорт на об’єкт нерухомості

Що таке технічний паспорт на об’єкт нерухомості та який строк його актуальності?

Одним з важливих документів на об’єкт нерухомості (житловий будинок, садовий будинок, будівля, споруда, квартира, машиномісце, житлові та нежитлові приміщення тощо), є технічний паспорт. 

Технічний паспорт - це документ, що складається на основі матеріалів технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна та містить основні відомості про об'єкт нерухомого майна, такі як:

  • місцезнаходження (адреса) об’єкта;
  • склад;
  • технічні характеристики;
  • план та опис об'єкта;
  • ім'я/найменування власника/замовника;
  • відомості щодо права власності на об'єкт нерухомого майна;
  • відомості щодо суб'єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт.

Також, вказується рік споруди і матеріал фундаменту, стін і перекриттів, кількість поверхів, висота, розміри кімнат і нежитлових приміщень. Описується призначення кожного з них. Зазначаються відомості про роботи, які проводилися, у разі перепланування, реконструкції, їх дату і наявність дозволу на проведення.

Технічний паспорт має бути прошнурований, пронумерований та скріплений підписом керівника суб'єкта господарювання, який проводив інвентаризацію, а також підписом виконавця робіт і контролера із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката на право виконання робіт з технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна.

Технічний паспорт необхідний у таких випадках:

1) приватизація житла;

2) укладення договорів купівлі-продажу, обміну або дарування нерухомого майна;
3) оформлення права власності, в тому числі на об’єкт нерухомого майна після проведення капітального ремонту, реконструкції чи перепланування;

4) зміни призначення об’єкту нерухомого майна, переведення житлової нерухомості до нежитлового фонду або навпаки;

5) при оформленні спадщини на нерухоме майно;

6) при поділі, об’єднанні об’єкта нерухомого майна або виділенні частки;
7) для розгляду справ стосовно нерухомого майна у суді тощо.

Технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна є одним із документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав у випадках, передбачених пунктами 41, 42, 44, 45, 54, 68, 69, 78 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1127 (далі – Порядок).

Крім того, відповідно до пункту 58 Порядку для державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомості у разі, коли в документах, що подаються для такої реєстрації, відсутні відомості про технічні характеристики відповідно до об’єкта, крім документів, необхідних для реєстрації права, заявником також подається технічний паспорт на такий об’єкт.

Технічний паспорт не є правовстановлюючим документом на нерухоме майно. 

Для того щоб отримати технічний паспорт на нерухоме майно, необхідно звернутися  або в державну установу – БТІ (Бюро технічної інвентаризації) або приватну компанію, яка займається виконанням такого роду робіт і має відповідні дозвільні документи (кваліфікаційний сертифікат експерта в галузі архітектури).

БТІ не встановлює термін дії технічних паспортів, але відповідно до останньої редакції Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2018 №186 дані технічних паспортів на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами, на садовий (дачний) будинок, на гараж (машино-місце), виготовлені після 15.01.2019 року актуальні протягом одного року з дати проведення технічної інвентаризації.

При цьому, технічні паспорти на всі інші об'єкти, зокрема, квартиру (кімнату, жилий блок, секцію)громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, на будинок квартирного типу (гуртожиток), на виробничий будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, на  об'єкт незавершеного будівництва, на допоміжну (господарську) будівлю, яка не належить до садибного, дачного та садового будинку є актуальними безстроково!

Вся інформація

Корупція має бути помічена