Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

ДПІ інформує

24-01-2017 ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує

Нещодавно в ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві було проведено «гарячу лінію» з першим заступником начальника Людмилою Гончаровою на тему: “Оподаткування підакцизних товарів“.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі запитання, що надійшли від платників податків під час «гарячої лінії»:

За якою формою подавати декларацію з акцизного податку?

- За грудень 2016 року декларація з акцизного податку подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року № 14 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26 вересня 2016 року № 841).

Яка ставка акцизного податку застосовується для роздрібного продажу підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі?

- Згідно з п.п. 215.3.10  п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України для слабоалкогольних та алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 цього Кодексу, ставка податку становить 5 відсотків.

Який порядок та строки сплати акцизного податку?

- Згідно з  п.п. 222.1.1 п. 222.1 ст. 222 Податкового кодексу України суми податку перераховуються до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Чи дозволена виїзна торгівля алкоголем та торгівля алкоголем на ринках?

- На території ринків продавати алкогольні напої можна лише в спеціалізованих торговельних підприємствах (магазинах) і спеціалізованих відділах (секціях) підприємств (магазинів) з універсальним асортиментом продовольчих товарів. Ст. 15³ Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) встановлює обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів.

Чи потрібно подавати Декларацію акцизного податку СГ, який має ліцензію на імпорт алкогольних напоїв, але діяльність з імпорту тимчасово не здійснює?

- Згідно з п. 49.2¹ ст. 49 Податкового кодексу України платники, визначені п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 цього Кодексу, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно зі законодавством, зобов’язані за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Яка основна умова для ввезення на митну територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів?

- Відповідно до п. 226.2. ст. 226 Податкового кодексу України наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

На які підакцизні товари (продукцію) встановлені мінімальні роздрібні ціни?

- Ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) визначає поняття «мінімальні оптово-відпускні ціни на алкогольні напої» та «мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої».

Як визначається дата виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації СГ роздрібної торгівлі підакцизних товарів?

- Відповідно до п. 216.9 ст. 216 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», для безготівкових розрахунків – дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, товару, а у разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, - дата надходження оплати за проданий товар.

ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений