Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

ДПІ інформує

06-02-2017 ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує

Нещодавно в ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві було проведено «гарячу лінію» з в.о. заступника начальника Юлією Олійник на тему: “Особливості кампанії декларування у 2017 році“. 

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час «гарячої лінії».

- Які способи подачі декларації про майновий стан і доходи?

-  Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

- особисто платником або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

При цьому поштове відправлення треба надіслати не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну подання декларації, а при поданні в електронній формі – не пізніше ніж закінчення останньої години дня, в якому минає такий граничний термін.

- Яким чином можна подати декларацію про майновий стан і доходи в електронній формі?

- В електронній формі платники податків можуть подати податкову декларацію до фіскальних органів засобами електронної пошти через Інформаційний портал ДФС.

Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) платнику податків необхідно:

1. Отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;

2. Завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення – „Програмний комплекс користувача ЦСК”. Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування допоможе інструкція користувача.

3. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.

Детальніше про подання звітності в електронній формі можна дізнатися на веб-порталі ДФС або в Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Чи має право фізична особа подати уточнюючу декларацію для реалізації свого права на податкову знижку, якщо було виявлено документально підтверджені суми, що не враховані під час надання  декларації?

- Якщо були виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані під час подання річної податкової декларації, для реалізації свого права на податкову знижку платник податку може подати уточнюючу декларацію до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.

Фізична особа отримала спадок від батьків. Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи?

- Вартість успадкованого майна від членів сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Отже, обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається.

Нагадаємо, нормами п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений