Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини підрозділів

Служба у справах дітей та сім'ї

27-09-2018 Усиновлення дітей
Усиновлення дітей

У Солом`янському районі проживає 208 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

25 дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування,  сімейний затишок і батьківську любов подарували батьки-вихователі  дитячих будинках сімейного типу, які створені у Солом`янському районі.

Влаштовуючи дітей до дитячих будинків сімейного типу, перед батьками-вихователями  держава ставить завдання – адаптувати дітей  до нових умов проживання, здружити їх, створити міцну та дружну родину в якій діти відчують себе люблячими та захищеними, допомогти дитині зрозуміти, що вона має право на власну  сім`ю. 

Спілкуючись з Наталією Басараб, матір`ю-вихователькою одного з дитячих будинків сімейного типу, розумієш, скільки часу, зусиль, терпіння  необхідно приділити кожній дитині, щоб допомогти подолати  педагогічну та соціальну занедбаність дитини, проблеми зі здоров’ям, які виникли внаслідок відсутності належного догляду та харчування, налагодити контакт з однолітками в новому навчальному закладі та інші.

Наталія каже: «П’ять останніх років ми з чоловіком працюємо з дітьми, батьків яких позбавили батьківських прав. Ми з чоловіком постійно  пояснюємо  дітям  що таке прийомна сім`я та що вони мають право мати батьків, бути усиновленими.  Але уявлення про усиновлення у дітей різне - одні  думають, що, нарешті, в сім`ї  не буде ніяких обмежень, інші впевнені, що будуть мати всілякі гаджети та свято на все життя. Ми намагаємось роз’яснити дітям, що кожна сім`я має свої правила, свої традиції, звички, які необхідно поважати та не потрібно порушувати. Тема усиновлення у нашій сім`ї завжди на першому місці. За 5 років ми передали на усиновлення 4 дітей. Троє дітей усиновлені подружжями, які не мали дітей, а одна дівчинка усиновлена сім`єю, яка раніше усиновила іі старшу сестричку. Ми не уникаємо спілкування з усиновлювачами наших дітей, постійно підтримуємо з ними та дітьми зв'язок, надаємо поради, якщо це потрібно, адже їхніх усиновлених дітей ми тривалий час виховували на знаємо їхні потреби.  Зараз в нашій сім`ї виховується 9 дітей. І кожна дитина мріє про свою родину. Працюючи з дитиною,  складно не прив’язатись до неї. Кожного дня необхідно пам`ятати, що діти, яких ми виховуємо, мають право бути усиновленими та мати поряд людей, які будуть їм «татом» і «мамою».  

Працівниками служби у справах дітей та сім`ї Соломянської райдержадміністрації за дев`ять місяців 2018 року на виховання та проживання в сім`ї громадян України передано 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Троє з них були усиновлені та вже  залюбки промовляють найголовніші для кожної людини слова – «мама» та «тато». Вони зростають, радують батьків своїми успіхами, відчувають радість життя, розуміють, що таке любов і турбота.

«Я хочу мати маму і тата, хочу сім'ю!», — говорять тисячі дітей, які не мають родини. І можливо саме Ви зможете допомогти такій дитині.

Вичерпну інформацію з питань усиновлення Ви можете отримати:

- у службі у справах дітей та сім`ї Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41, тел. (044) 207 09 70;

- у Міському центрі дитини служби у справах дітей та сім`ї  Київської міської державної адміністрації за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 3 А, тел. (044) 483 45 55;

- на сайті Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua;

- на всеукраїнському порталі національного усиновлення «Сирітсву–ні!» www.sirotstvy.net.

Усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуванняУсиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуванняУсиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуванняУсиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Вся інформація

Корупція має бути помічена