Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини підрозділів

Служба у справах дітей та сім'ї

06-03-2019 Торгівля людьми
Торгівля людьми

Торгівля людьми залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, які переживає світ, створюють загрозу потрапляння в ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення.

Україна докладає чимало зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, особливо в частині поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Особлива роль у цьому аспекті надана Міністерству соціальної політики України та Національній поліції, які мають відомчу статистику щодо виявлених осіб, які постраждали (потерпіли) від торгівлі людьми.

Приведення функціональних повноважень відповідальних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій у відповідність до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», його підзаконних актів, відомчих наказів створюють передумови для нових підходів у виявленні та наданні допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Висвітлення практичних аспектів обміну інформацією між відповідальними структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій та регіональними структурними підрозділами Національної поліції щодо виявлення та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, сприятиме розумінню суб'єктами взаємодії своїх обов'язків та повноважень, розширить доступ до практичної інформації, яка необхідна в процесі виявлення та швидкого реагування у наданні комплексної допомоги.

Згідно Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми» особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод. Цій особі забезпечується особиста безпека, повага, а також на безоплатне одержання медичної, психологічної, правової та іншої допомоги, незалежно від місця проживання, тимчасового розміщення у закладах допомоги, а за необхідністю – перекладач.

Представники місцевої державної адміністрації обов'язково проводять з особою співбесіду, під час якої заповнюється відповідний опитувальник.

Загальний строк проведення процедури не може перевищувати місячний строк з дня проведення співбесіди з особою у разі прийняття рішення про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, їй видається довідка.
Кожному, хто потрапив у рабство, можна допомогти та покарати кривдників, але для цього потрібно повідомити відповідні служби.

Корисні телефони:
- департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України: (063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78;
національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527 (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та lifecell );
- гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57;
- якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми МВС України: (044) 374 37 79 (пн – сб. з 09:00 до 18:00);
- в екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 254 98 36 (цілодобово);
- служба у справах дітей та сім'ї Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми: (044) 207 39 34.

Вся інформація