Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини підрозділів

Управління освіти

04-10-2018 Харчування київськіх школярів
Харчування київськіх школярів

Гаряче харчування школярів в столиці має бути смачним, корисним та за помірну ціну. На сьогоднішній день ефективно діє лише останній фактор, але, на жаль, це створює певні проблеми для закладів освіти.

В першу чергу страждає якість, а нещодавно 6 шкіл у Солом’янському районі взагалі залишились без гарячого харчування через те, що комерційна компанія, переможець відкритого тендеру, не розрахувала свої сили та не змогла налагодити стовідсоткове забезпечення шкіл їжею.

«Варто зазначити, що на сьогоднішній день саме ціновий фактор є вирішальним для обрання переможця, а це суперечить здоровому глузду, коли мова йде про наймолодших школярів, наших діточок.

Наше завдання не просто для галочки виконати державне замовлення, треба зробити так, щоб сто відсотків дітей не просто отримали гарячі сніданки та обіди, а їли б їх із задоволенням. Поки що можемо констатувати факт, що великий відсоток їжі, придбаної за бюджетний кошт, йде у смітник», - заявила заступник голови Солом’янської РДА Олена Горпинченко.

Місцеві органи влади стали заручниками певних обмежень законодавства і майже не мають впливу на ситуацію. Тендерний договір виписано таким чином, що для його розірвання місцевим адміністраціям потрібно йти до суду, а поки триватимуть судові процедури із їжею низької якості, або взагалі без харчування будуть залишатися тисячі дітлахів.

«Звісно, ми маємо ефективно використовувати бюджетні кошти та першочерговим завданням для нас є піклування про дітей. В місті діють ефективні моделі годування дітей в садочках та школах комунальними підприємствами і ми маємо використовувати найкращий досвід.

В той же час райони мають отримати серйозні важелі впливу на недбайливих постачальників. Місто має ввести чіткі технологічні вимоги до якості їжі та мати можливість оперативно змінювати постачальника в разі невиконання умов договору.

Крім того з компаніями, які зганьбили себе в процесі годування дітей, необхідно буде розібратися по всій строгості закону», - підкреслила Олена Горпинченко.

У Солом’янському районі сподіваються на якнайшвидше вирішення питання з відновленням харчування у всіх школах, та на підтримку їх ініціатив серед батьків та керівництва КМДА.

Вся інформація

Корупція має бути помічена