Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини

20-11-2017 Перейменування парку імені Миколи Островського
Перейменування парку імені Миколи Островського

З 23 жовтня по 23 грудня 2017 року на офіційному веб-сайті Київської міської державної адміністрації у розділі «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів» (http://projects.kievcity.gov.ua/) триває громадське обговорення щодо перейменування парку імені Миколи Островського в «Етнопарк «Вишиванка» у Солом’янському  районі.

Зміна назви сприятиме реалізації спільних проектів з громадськими об’єднаннями культурно-мистецького спрямування та національними меншинами; популяризації національної культури (проведення виставок, екскурсій, заходів з етнонаціональної тематики); залученню більшої кількості відвідувачів, учнів та студентів молоді тощо.

У разі перейменування парку імені Миколи Островського на «Етнопарк «Вишиванка» планується зробити ремонт парку в  етностилі, а саме:

територію парку прикрасити клумбами  із квіткових композицій у стилі українського орнаменту – вишиванки,  удосконалити та оформити вхідну групу, модернізувати сцену елементами орнаменту, встановити більш сучасні лави з енергонакопичуючими лампами тощо.

Для проведення фахового облаштування зеленої зони до обговорення майбутньої концепції парку здійснення було залучено професора, завідувача кафедри Київського Національного університету будівництва  і архітектури Олега Слєпцова. Надали згоду на авторську розробку концепції, проекту художнього оформлення парку в етнонаціональному стилі «Вишиванка»  головний куратор Anne de Kiev Fest Федір Баландін та відомий дизайнер-скульптор Костянтин Скритуцький  (автори реконструкції Пейзажної алеї, дитячого скверу зі скульптурами «Їжачок у тумані» та «Птахи-інтелігенти»).

Відкриття оновленого (реконструйованого) парку приурочити до Дня Вишиванки (третій четвер травня).

Довідка

Парк імені Миколи Островського – міський парк, розташований у Солом'янському районі міста Києва вздовж Повітрофлотського проспекту між вулицями Солом'янська та Преображенська. Був закладений у 1961 році. Площа парку складає 4,11 га.

У 1971 році в парку встановлено пам'ятник Миколі Островському – радянському письменнику, уродженцю України, авторові відомих романів «Як гартувалась сталь» та «Народжені бурею».

У рамках виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у 2016 році погруддя пам'ятника Миколи Островському (Солом'янська площа, 31/33) демонтували.

Вишиванка – національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство і традиційний зв’язок поколінь. Вишита сорочка є не лише національним вбранням українців, але й з давніх-давен вважається символом та оберегом. Також  вишиванка стала не просто національним одягом, а й проявом патріотизму та національної свідомості.

Вишиванку одягали їх у свята та на щодень.

Для українця вишиванка – це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа.

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Вся інформація

Корупція має бути помічена