Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Збори, засідання громадської ради

08-12-2011 Відбулось четверте засідання Громадської ради

2 грудня 2011 року о 15:00 в мікрорайоні «Жуляни» відбудеться засідання Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації. Захід проходитиме у приміщенні середньої загальноосвітньої школи № 279 за адресою вул. Леніна, 60.

ПРОТОКОЛ № 4

засідання Громадської ради при Солом’янській районній в м. Києві державній адміністрації

Присутні : 28 членів Громадської ради з 39-ти обраних.

Відсутні з поважних причин 11-ть членів Громадської ради: Сєргєєва О.О., Шереметьєв О.Є., Юрченко М.Я., Конобас М.П.,  Грищенко К.К.,  Курко Л.В., Німак Л.Г., Кисіль Р.П., Кутало В.В., Гаврушкевич А.Ю., Громашев Л.П.

Запрошені:  заступник начальника Головного управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю-начальник відділу з питань координації діяльності РДА та органами місцевого самоврядування КМДА Галета Віктор Петрович, помічник народного депутата України Максима Георгійовича Луцького Якимчук Олександр Євгенович, співробітники відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації та керівники органів самоорганізації населення Солом’янського  району.

Слухали:    Голову Громадської ради Оніщенка Д.М. щодо затвердження порядку денного:

1. Про результати роботи Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації  за  2011 рік.                               

2. Про роботу постійних комітетів Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації .    

3. Про підготовку та  проведення конференції, присвяченої Дню інвалідів.        

4. Про співпрацю Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації з органами самоорганізації населення Солом’янського району м.Києва

5. Нагородження з нагоди  Дня місцевого самоврядування.

 

Голосували: «за»__28__; «проти»__0__; «утримались» __0__;

 

Вирішили: затвердити запропонований порядок денний та продовжити засідання у відповідності з ним, закінчивши роботу протягом 1,5 годин.

 

По першому питанню порядку денного:

Слухали:

Голову Громадської ради Оніщенка Д.М.  про результати роботи Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації  за  2011 рік. Оніщенко Д.М.  проінформував, що  робота Громадської ради здійснювалась відповідно до затвердженого плану роботи. Зокрема,  проведено презентації проектів, що реалізовувались за участю членів Громадської ради; підписано меморандум про співпрацю з Громадською радою при Севастопольській міській державній адміністрації;  проведено громадське  обговорення проекту Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року. Крім цього, представники Громадської ради постійно беруть участь у апаратних нарадах та колегіях райдержадміністрації, у діяльності дорадчих органів, створених при райдержадміністрації. (Звіт голови Громадської ради Оніщенка Д.М.  додається)

Запропоновано інформацію голови Громадської ради Оніщенком Д.М. взяти до відома.

Голосували: «за»__28__; «проти»__0__; «утримались» __0__;

Вирішили: Звіт про роботу Громадської ради  при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації  за  2011 рік взяти до відома.

По другому питанню порядку денного:

Слухали: Голів постійних комітетів Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації.

Голова комітету з  питань  охорони  здоров’я Руденко В.В. акцентував увагу на важливості питань соціального захисту населення і якості медичного обслуговування, як їх складової частини.  Доповідач повідомив, що протягом 2-го півріччя 2011 року питання реформування системи охорони здоров’я двічі розглядалось в районі та зазначив, що реформування – довготривалий процес і має дуже багато складових. Серед найважливіших і першочергових визначив 2 напрями:

- вся реформа має бути зосереджена на кінцевому споживачеві медичних послуг- пацієнтові;

 - медичний персонал, що забезпечує ці послуги,  має отримати гарантований державою соціальний пакет (оплата праці, відповідний статус медичних працівників, система вдосконалення фахового рівня).

Фоліна Т.О. – голова ОСН «Комітет мікрорайону «Відрадний» зауважила про необхідність залучення ширшого кола учасників при обговоренні таких питань. Представників ОСН до  громадського обговорення не запрошували, хоча вони і є тими самими споживачами  медичних послуг.

Висловила зауваження стосовно відсутності безбар’єрного доступу до нещодавно відкритої медичної амбулаторії по бул.Лепсе,7в.

Новікова Н.Г.член комітету з питань охорони здоров’я, радник голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації  повідомила, що на 2012 рік передбачено кошти на встановлення  технічного підйомника.

Руденко В.В. зазначив, що будуть проводитись громадські слухання по реформуванню системи охорони здоров’я у Солом’янському районі, інформація про їх проведення буде заздалегідь розміщена на офіційному сайті адміністрації.

Голова комітету з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення Алексанян А.Г.  поінформував про надану допомогу ветеранам  Великої Вітчизняної війни, як до святкування  Дня Перемоги, так і протягом всього року. Звичайно, що охопити  і реалізувати весь спектр питань, що турбують цей профільний комітет без підтримки підприємницьких кіл району неможливо, варто розглянути шляхи співпраці комітету та ради підприємництва, яка створена при Солом’янській райдержадміністрації.

Фісунова Л.В. – Бажано до Дня інвалідів, щоб представники громадських організацій мали змогу відвідувати якісь заходи, щоб допомога була відчутною. Потрібно дітям не продуктові набори, а запрошення на заходи, де вони – діти – інваліди зможуть реалізуватись.

Дуднік І.В. – зауважив, що потрібно робити благодійні акції для дітей – вивозити на спортивні заходи,  до театру «Дивний замок», чи інші акції проводити. Хочу зазначити, що мені хочеться працювати не лише в своєму комітеті, а і в комітеті з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення.

Алексанян А.Г. Члени Громадської ради повинні чітко усвідомлювати можливості Громадської ради – це орган без фінансування і ті заходи, які проводяться на сьогодні, забезпечуються виключно за рахунок спонсорських внесків самих членів ради або ж взагалі без залучення коштів.

Голова комітету з питань зв’язків з громадськістю, органами самоорганізації населення Ісаєв С.В., зазначив, що активність членів комітету  була досить низькою. Хоча робота проводилась, оскільки до складу комітету увійшли два  керівника ОСНів району. Проведено чимало заходів у мкр.Жуляни, і в мкр.Совки , але проблеми залишились (утримання територій, благоустрій, недосконала інфраструктура).

Дуднік І.В. – Чи виконано всі заплановані заходи?

Ісаєв С.В. – ні, оскільки ми не залучили до роботи всі ОСНи, хоча ми запрошували їх на засідання комітету, але відреагували не всі. Нам не вдалося вивчити коло питань, що є найбільш актуальними для всіх ОСН та шляхи їх реального вирішення, оскільки ми зосередились на своїх проблемах. Але в наступному році ми врахуємо ці недоліки і зосередимось на активізації співпраці з усіма ОСН та залучимо їх до заходів, які проводитимуться Громадською радою.

Після обговорення роботи комітетів на голосування поставлено наступну резолюцію:

1.Інформацію про роботу комітетів Громадської ради взяти до уваги.

2. Комітетам Громадської ради активізувати співпрацю з органами самоорганізації населення району.

3. Вивчити питання щодо можливості організації заходів на безоплатній основі (екскурсії, відвідування вистав,  інше).

 4. Головам комітетів Громадської ради підготувати пропозиції до планів роботи комітетів на наступний рік  з метою  формування плану роботи Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації  на  2012 рік.  

Голосували: «за»__28__; «проти»__0__; «утримались» __0__;

Вирішили: схвалити резолюцію засідання по другому питанню порядку денного і розпочати необхідну для її виконання роботу.

 

По третьому питанню порядку денного:

Слухали: Самсонову Л.С. члена комітету з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення, яка поінформувала присутніх про роботу, проведену в рамках підготовки до першої районної конференції  «Об’єднання зусиль виконавчої влади та громадськості щодо створення безбар’єрного середовища для людей з особливими потребами» та запросила всіх взяти участь в роботі зазначеної конференції.

Дуднік І.В. – вніс пропозицію запросити до участі громадські організації, які опікуються в своїй діяльності проблемами інвалідів.

Руденко В.В. – запропонував сформувати конкретні пропозиції від громадських організацій, що входять до складу Громадської  ради,  у нормативно-правовому полі  та  ініціативи, які можна було б запропонувати учасникам для включення до резолюції, що буде прийнята за результатами проведення конференції.

За результатами обговорення висловлено наступні пропозиції:

1.Усім членам Громадської ради взяти участь в районній конференції «Об’єднання зусиль виконавчої влади та громадськості щодо створення безбар’єрного середовища для людей з особливими потребами»;

 2. Підготувати пропозиції по співпраці Громадської ради з організаціями інвалідів району.

Голосували: «за»__28__; «проти»__0__; «утримались» __0__;

Вирішили: Взяти участь в районній конференції «Об’єднання зусиль виконавчої влади та громадськості щодо створення безбар’єрного середовища для людей з особливими потребами». Голові комітету з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення  Алексаняну А.Г. підготувати пропозиції по співпрацю з організаціями інвалідів району.

 

Слухали:

Голову Громадської ради Оніщенка Д.М.   про перспективи співпраці Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації з органами самоорганізації населення Солом’янського району м.Києва. Оніщенко Д.М зазначив, що Київська міська влада приділяє ОСНам значно більше уваги тому, що бачить можливість через них впливати на формування суспільної думки в місті, бути індикаторами при визначенні пріоритетних напрямів роботи міської влади у сфері життєдіяльності міста, виявленні найбільш болючих проблемних питань. Поінформував присутніх про свою участь, як голови Громадської ради, у колегії Солом’янської районної в м.Києві державної адміністрації «Про сприяння розвитку місцевого самоврядування та самоорганізації населення Солом’янського району міста Києва», яка відбулась 21 листопада цього року.

Серед першочергових завдань роботи Громадської ради в цьому напрямі виділив наступні:

- необхідність активізувати роботу відповідного комітету Громадської ради (спільно  з відділом внутрішньої політики адміністрації) по вивченню питання створення нових ОСНів на території району (вивчити території , що не охоплені ОСНами, підібрати актив та забезпечивши юридичний супровід, допомогти в проведенні зборів громади та проходження реєстрації);

- профільному комітету скласти спільний план роботи з ОСН на 2012 рік та запропонувати алгоритм співпраці Громадської ради з ОСН району;

- підготувати та надати до Київради пропозиції щодо спрощення процедури проходження реєстрації ОСН;

- допомогти налагодити роботу ОСН з підприємницькими структурами району та підприємствами, які можуть допомогти в реалізації планів (утримання паркової зони, ремонт дитмайданчиків, встановлення огорожі від паркування автомобілів на зеленій зоні, тощо) .

Півнєв О.К.  – голова ОСН «Комітет мікрорайону «Енергетик»  інформував про  створення громадських інспекторів у кожному районі на підставі розпорядження Київської міської державної адміністрації.

Редько К.М. – голова ОСН «Комітет мікрорайону «Совки»  поінформувала про спільну нараду, яка відбулась в Солом’янському РУГУ МВС України в м.Києві 30 листопада 2011 року, на якій обговорювалось питання організації співпраці ОСН, ОСББ з районним управлінням внутрішніх справ.

Григоренко О.Г. – голова ОСН «Комітет мікрорайону «Рідна оселя»  поінформувала присутніх про діяльність Координаційної ради органів самоорганізації населення м.Києва та членство керівників ОСН району в Громадській раді при Міністерстві внутрішніх справ України. Висловила побажання проводити спільні засідання керівників ОСН з Громадською радою при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації.

Новікова Н.Г. – зазначила, що комітету з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення потрібно в наступному році більше уваги приділяти спільним проектам, оскільки такий підхід тільки поліпшить дієвість Громадської ради в цілому. У виступі висловила критичні зауваження до роботи комітету з питань житлово-комунального господарства та з питань благоустрою, комітету з питань освіти, культури, з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту  та комітету з питань розвитку територій, містобудування та екології.

Галєта В.П. - заступник начальника Головного управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю-начальник відділу з питань координації діяльності РДА та органами місцевого самоврядування КМДА охарактеризував напрацювання Київської міської адміністрації у роботі з органами самоорганізації населення міста. Зауважив, що процедура проходження реєстрації ОСН  у КМДА відпрацьована і при дотриманні всіх вимог щодо оформлення документів у визначений законодавством термін ОСН  отримує свідоцтво про реєстрацію. Тому потреба спрощення цієї процедури на даний момент не виникає. Зупинився на питаннях висвітлення діяльності ОСН на ТРК «Київ», процедурі отримання державних грантів для здійснення власних повноважень ОСН, організації роботи громадських інспекторів з питань благоустрою. Поінформував про проведення міських конкурсів, до яких залучаються ОСН  та про досвід співпраці ОСН інших районів з різноманітними установами і організаціями.

Парафєйніков Б.Д. – зазначив на актуальності співпраці і реалізації спільних заходів ОСН та ветеранських організацій району, запропонував обговорити ці питання з Радою ветеранів району.

Після обговорення зазначеного питання на голосування поставлено наступну резолюцію:

1. Інформацію голови Громадської ради Оніщенка Д.М. про перспективи співпраці Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації з органами самоорганізації населення Солом’янського району м.Києва. взяти до відома.

2. Активізувати роботу відповідного комітету Громадської ради по вивченню питання створення нових ОСНів на території району (вивчити території, що не охоплені ОСН,  підібрати  громадський актив та допомогти в проведенні зборів громади для ініціювання створення ОСН.

3. Відділу з питань  внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Солом’янської райдержадміністрації здійснювати консультативно-методичну роботу щодо створення органів самоорганізації населення у Солом’янському районі.

4. Комітету з питань зв’язків з громадськістю, органами самоорганізації населення скласти спільний план роботи з ОСН на 2012 рік та запропонувати алгоритм співпраці Громадської ради з ОСН району для обговорення на наступному засіданні Громадської ради.

5. Комітету з питань розвитку промисловості, споживчого ринку, торгівлі та підприємництва вивчити питання та надавати допомогу у налагоджені роботи ОСН з підприємствами та підприємницькими структурами району в рамках реалізації ОСНами власних повноважень.

 

Голосували: «за»__28__; «проти»__0__; «утримались» __0__;

Вирішили: схвалити резолюцію засідання по четвертому питанню порядку денного.

 

По п’ятому питанню порядку денного:

Слухали: Помічника народного депутата України Максима Георгійовича Луцького Якимчука Олександра Євгеновича та  радника голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації   Новікову Ніну Григорівну, які інформували про відзначення нагородами з нагоди  Дня місцевого самоврядування.

У ході нагородження  найактивніші керівники органів самоорганізації населення Солом’янського району та члени Громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації  були нагороджені  Подяками народного депутата України  Луцького М.Г. та Подяками і Грамотами Солом’янської райдержадміністрації.

 

Голова Громадської ради   Д.Оніщенко

 

Секретар засідання Громадської ради  О.Лавріненко

Вся інформація

Корупція має бути помічена