Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Збори, засідання громадської ради

30-11-2012 Засідання громадської ради

 ПРОТОКОЛ № 5

засідання громадської ради при

 Солом’янській районній в м. Києві державній адміністрації

 

17 жовтня 2012 року                                         Повітрофлотський пр-т,41

15.00                                                                                                 каб.463

                                                                                    

Присутні : члени громадської ради (25 осіб).

Відсутні: 14 осіб.

Запрошені:

Сидоров І.П. – голова Солом’янської районної в м.Києві державної адміністрації,

Савицька О.В - заступник голови Солом’янської районної в м.Києві державної адміністрації,

Якимович М.Г. -  заступник голови Солом’янської районної в м.Києві державної адміністрації, керівники структурних підрозділів Солом’янської районної в м.Києві державної адміністрації та керівники органів самоорганізації населення Солом’янського  району.

 

Слухали: Оніщенка Д.М. - голову громадської ради щодо  присутності  25 членів громадської ради, наявності кворуму  на засіданні та пропозиції розпочати засідання.

Результати голосування: одноголосно.

Ухвалили: розпочати засідання.

Оніщенко Д.М. запропонував з метою забезпечення ведення протоколу засідання громадської ради провести процедуру переобрання секретаря громадської ради. У зв’язку з кадровими змінами керівника відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, на який покладено координування роботи громадської ради, запропоновано обрати секретарем громадської ради  начальника  відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю адміністрації Лавріненко Оксану Борисівну.

Результати голосування: одноголосно.

Ухвалили: обрати секретарем громадської ради  начальника  відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю адміністрації Лавріненко Оксану Борисівну.

Оніщенко Д.М.. запропонував  наступний порядок денний:

1. Про стан реалізації Програми соціально-економічного розвитку м.Києва по Солом’янському району у 2012 році.

Рейтингова оцінка діяльності Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації за І півріччя 2012 року.

2. Про роботу постійних комітетів громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації .     

3. Обговорення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2012 №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» та підготовку пропозицій.

4. Про співпрацю громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації зі структурними підрозділами адміністрації при проведенні консультацій з громадськістю відповідно до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю у Солом’янському районі м.Києва на 2012 рік.

          5. Різне .

Результати голосування: одноголосно.

Ухвалили: Затвердити порядок денний засідання громадської ради та продовжити засідання.

 

Слухали:  По першому питанню порядку денного заступника голови Солом’янської райдержадміністрації Якимовича М.Г. про стан реалізації Програми соціально-економічного розвитку м.Києва по Солом’янському району у 2012 році та  про рейтингову оцінку діяльності Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації за І півріччя 2012 року.

Якимович М.Г. проінформував присутніх щодо забезпеченості рівня  бюджетних призначень та асигнування коштів, виділених з міського бюджету  за відповідною програмою.  Загалом на 2013 рік заплановано реалізувати плани по тим об’єктам соціального призначення, які вже не один рік не фінансуються, серед них - реконструкції парків «Юність», другої черги парку «Орлятко», парку «Відрадний», 10 об’єктів інженерії – транспортна розв’язка на Шулявському шляхопроводі, міст з вулиці Суздальської на  пр-т Повітрофлотський та інше. За рейтинговою оцінкою діяльності районних державних адміністрацій в м.Києві за І півріччя 2012 року Солом’янський район м.Києва посідає 4 місце серед інших районів столиці. Доповідач проінформував щодо рівня рейтингової оцінки діяльності Солом’янської адміністрації за 48- ми показниками за 8-ма напрямками. Зокрема, зосередив увагу на показниках, які потребують удосконалення, зокрема у сферах медичного обслуговування, інвестиційної діяльності, розвитку підприємництва та інших. Головне спільне завдання – займати у рейтингу не нижче 5-го місця по місту та тримати контроль за показниками, де районна адміністрація може об’єктивно впливати  на їх стабільність та покращення.

Запропоновано інформацію заступника голови Солом’янської райдержадміністрації Якимовича М.Г. взяти до відома.

Результати голосування: одноголосно.

Ухвалили: інформацію заступника голови Солом’янської райдержадміністрації Якимовича М.Г. взяти до відома.

 

Слухали: По другому питанню порядку денного голів постійних комітетів громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації.

Голова комітету з  питань  охорони  здоров’я Руденко В.В. інформував  про проведення інформаційно-просвітницького марафону «Україна проти туберкульозу», який проводився на терені Солом’янського району м.Києва. Підведенню підсумків передували різноманітні заходи: конкурс дитячого малюнка на означену тему, обстеження мешканців району на виявлення цього небезпечного захворювання.  Переможці  та учасники  по завершенню марафону отримали призи та подарунки від фундації «Українці проти туберкульозу» та Солом’янської райдержадміністрації. Руденко В.В. зазначив, що комітет з  питань  охорони  здоров’я активно долучався до проведення громадських слухань, круглих столів щодо реформування системи охорони здоров’я у Солом’янському районі.

Голова комітету з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення Алексанян А.Г.  поінформував про надану підтримку ветеранам  Великої Вітчизняної війни, інвалідам до святкування   Дня матері, Дня Перемоги та протягом всього звітного періоду. Звичайно, що охопити  і реалізувати весь спектр питань, що турбують цей профільний комітет без підтримки підприємницьких кіл району неможливо, варто розглянути шляхи співпраці комітету та ради підприємництва, яка створена при Солом’янській райдержадміністрації. Реалізація заходів з підтримки  та захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення забезпечується виключно за рахунок спонсорських внесків самих членів ради або ж взагалі без залучення коштів.

Голова комітету з питань  розвитку територій, містобудування та екології Лисицький М.М. зазначив, що діяльність членів комітету  була не достатньо активною. Хоча проблемні питання щодо розвитку інфраструктури окремих мікрорайонів району таких як Совки, Жуляни потребують нагального вирішення.

Турбують мешканців району і  проблемні забудови, де або призупинено будівництво або ж будівництво здійснюється з численними порушеннями інтересів громади району. Тому необхідно надалі активно залучати до вирішення питань розвитку територій, містобудування, екологічних питань не лише представників структурних підрозділів райдержадміністрації, а й громадськість району у представництві органів самоорганізації населення. Колегіальний розгляд проблемних питань дозволить приймати об’єктивні зважені рішення.  Керівництво комітету брало участь в розширеному засіданні Комісії з питань містобудування, архітектури та капітального будівництва громадської ради при КМДА.

         Самсонова Л.С. - член комітету з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення поінформувала присутніх про досвід реалізації інклюзивної освіти в США, про який дізналась доповідач під час стажування в цій країні. Самсонова Л.С. ознайомила  присутніх з кращими практиками, методами навчання інклюзивної освіти в освітянській сфері  Сполучених Штатів Америки. Запропоновано провести засідання круглого столу з питання супроводу  дітей з особливими потребами за участю представників медичних закладів Солом’янського району м.Києва.

         Сидоров І.П.  запропонував до засідання круглого столу долучити і представників освітянської сфери.

 Новікова Н.Г. – член громадської ради підтримала цю пропозицію та запропонувала на наступному засіданні заслухати звіти голів інших комітетів громадської ради, зокрема, комітету з питань житлово-комунального господарства та з питань благоустрою і  комітету з питань освіти, культури, з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту.

Після обговорення роботи комітетів на голосування винесено  проект рішення:

1.Інформацію про роботу комітетів громадської ради взяти до відома.

2. Комітетам громадської ради активізувати співпрацю з органами самоорганізації населення району.

3. Комітету з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення, комітету з питань освіти, культури, справ дітей, сім’ї, молоді та спорту спільно з профільними структурними підрозділами райдержадміністрації  провести засідання круглого столу з питань реалізації інклюзивної освіти у навчальних закладах  та супроводу  дітей з особливими потребами  у Солом’янському районі м.Києва.

 4. Головам окремих  комітетів громадської ради підготувати звіти про  проведену роботу протягом звітного періоду та інформувати на засіданні президії ради або черговому засіданні громадської ради.  

Результати голосування: одноголосно.

Ухвалили: затвердити проект рішення.

 

Слухали: Оніщенка Д.М. - голову громадської ради  щодо обговорення змін  до постанови  Кабінету Міністрів  України від 03.11.2010 №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» та  підготовку пропозицій. До інформаційних матеріалів нашого засідання додана порівняльна таблиця  запропонованих для розгляду змін. Прошу розглянути зміни та вносити пропозиції. Водночас висловлюю пропозицію  щодо внесення  окремого пункту до Типового Положення  про громадську раду  при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів АРК, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм.Києві та Севастополі державній адміністрації щодо можливості створення окремого благодійного фонду при громадській раді з метою реалізації  громадською радою заходів, що потребують фінансування.

Марочко В.І. – член громадської ради підтримав дану пропозицію та запропонував винести на голосування  проект рішення по даному питанню.

Результати голосування: одноголосно.

Ухвалили:  доручити секретарю Громадської ради підготувати і направити  лист до Кабінету Міністрів України  з пропозиціями  щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». 

 

Слухали: Лавріненко О.Б. - секретар громадської ради, начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Солом’янської райдержадміністрації проаналізувала співпрацю громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації зі структурними підрозділами Солом’янської  районної в місті Києві державної адміністрації при проведенні консультацій з громадськістю відповідно до Орієнтовного плану  проведення консультацій з громадськістю у Солом'янському районі м.Києва на 2012 рік.

Сидоров І.П. -  акцентував увагу присутніх на більш плідній співпраці структурних підрозділів райдержадміністрації та профільних комітетів громадської ради при Солом’янські райдержадміністрації. Реалізація спільної діяльності потребує  більш розширеного кола повноважень і  цільового фінансування. Завершується строк повноважень нині діючої громадської ради, попереду кропітка робота по підготовці та обранню нового складу громадської ради.

Запропоновано інформацію секретаря громадської ради, начальника відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Солом’янської райдержадміністрації  Лавріненко О.Б. взяти до відома.

Результати голосування: одноголосно.

Ухвалили: інформацію секретаря громадської ради, начальника відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Солом’янської райдержадміністрації  Лавріненко О.Б. взяти до відома.

 

Слухали: Оніщенка Д.М. - голову громадської ради про те,  що з 01 січня 2013 року  вступає в дію  новоприйнятий Закон України  від 22.03.2012 №4572-VI «Про громадські об’єднання» (на заміну старого ЗУ «Про об’єднання громадян»). Цей Закон України визначає поняття громадських організацій та громадської спілки зі статусом юридичної особи приватного права, передбачає вільний вибір території діяльності  громадських об’єднань та інші нововведення.

Пропозиції, що надійшли від членів громадської ради Німак Л.Г. та  Каньшина І.В. розглянути  у робочому порядку на засіданні профільних комітетів громадської ради. За результатами розгляду пропозицій  проінформувати на черговому засіданні громадської ради.

Результати голосування: одноголосно.

Ухвалили: інформацію щодо введення в дію Закону України  «Про громадські об’єднання» взяти до відома, провести наступне засідання громадської ради у листопаді 2012 року.

 

Голова громадської ради       Д.Оніщенко

 

Секретар громадської ради            О.Лавріненко

Вся інформація

Корупція має бути помічена