Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини підрозділів

Управління житлово-комунального господарства та будівництва

29-07-2022 Оплата комунальних послуг в умовах режиму воєнного стану
Оплата комунальних послуг в умовах режиму воєнного стану

Для забезпечення безперебійної роботи підприємств критичної та соціальної інфраструктури в умовах режиму воєнного стану вкрай важлива ваша допомога. А саме – своєчасна сплата за комунальні послуги.

В умовах підготовки підприємств теплопостачання до опалювального періоду 2022/2023 рр. одним із проблемних питань, що потребує особливої уваги, є питання заборгованості споживачів за спожиті теплову енергію та відповідні комунальні послуги.
Наразі оплата споживачів є основним джерелом надходжень підприємств житлово-комунального господарства, що дозволяє здійснювати цим підприємствам виплату заробітної плати працівникам, сплачувати за спожиті енергоносії, закупляти паливно-мастильні матеріали та засоби для знезараження та очистки питної води.
Погашення значного обсягу боргів населення за послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води до початку опалювального періоду 2022/2023 рр. є запорукою належного його проходження та виконання теплопостачальними підприємствами своїх зобов’язань, у тому числі в частині розрахунків за природній газ з постачальником.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України постановою від 5 березня 2022 року № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» заборонив нарахування та стягнення штрафів/пені за несвоєчасну або неповну оплату послуг ЖКГ населенням та заборонив припиняти надання послуг населенню у разі їх неоплати.

Утім це не скасовує оплату за послуги ЖКГ на час дії режиму воєнного стану.

Тож, звертаємось до усіх, хто сьогодні має можливість оплатити житлово-комунальні послуги — зробіть це.

Також нагадуємо про можливість оплати послуг за допомогою онлайн сервісів (через особисті кабінети, мобільні застосунки, платіжні системи: «Ощад24», «Приват24», «МоноБанк» та інші.

Вся інформація

Корупція має бути помічена